فارسی  

آب و هوا
دما
سرعت باد
وضعیت هوای امروز
حداکثر دمای امروز
حداقل دمای امروز
وضعیت هوای فردا
حد اکثر دمای فردا
حداقل دمای فردا

اوقات شرعی
اوقات شرعی ۳۰ آذر۱۳۸۶ (به افق رشت)
اذان صبح ۰۵:۴۸:۰۴
طلوع خورشید ۰۷:۲۱:۴۶
اذان ظهر ۱۲:۰۹:۳۶
غروب خورشید ۱۶:۵۷:۲۶
اذان مغرب ۱۷:۱۷:۰۹

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه:

مقالات خانواده2
2039  : تعداد بازدید تاریخ ارسال مقاله: سه شنبه 13 خرداد 1388  
 
نظراتي در مورد اثرات اعتياد بر خانواده

یک قاضی دادگاه خانواده معتقد است:

85 درصد طلاق‌ها از اعتیاد و بیکاری زوج سرچشمه می‌گیرد. اعتیاد سرچشمه اکثر مشکلاتی است که در نهایت زوجه را مجبور به رجوع به دادگاه‌ها می‌کند. محمد اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: هنگامی که زوج معتاد باشد علاوه بر مشکلات اقتصادی که با آن مواجه می‌شود زوجه را با مشکل مواجه می‌کند و در نهایت باعث از هم پاشیدگی خانواده می‌شود.
اکبری،قاضی دادگاه خانواده: 85 درصد طلاق‌ها از اعتیاد و بیکاری زوج سرچشمه می‌گیرد
یک قاضی دادگاه خانواده معتقد است: 85 درصد طلاق‌ها از اعتیاد و بیکاری زوج سرچشمه می‌گیرد. اعتیاد سرچشمه اکثر مشکلاتی است که در نهایت زوجه را مجبور به رجوع به دادگاه‌ها می‌کند.
محمد اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: هنگامی که زوج معتاد باشد علاوه بر مشکلات اقتصادی که با آن مواجه می‌شود زوجه را با مشکل مواجه می‌کند و در نهایت باعث از هم پاشیدگی خانواده می‌شود.
وی درباره‌ی چگونگی پرداخت حق و حقوق زن در موارد اعتیاد مرد، تصریح کرد: در این مواقع زن تقاضای طلاق کرده و حق و حقوق قانونی‌اش را مطالعه می‌کند در صورتی که مرد استطاعت مالی نداشته باشد به حبس تا زمان پرداخت محکوم می‌شود.
این قاضی دادگاه خانواده یادآور شد: در جامعه کنونی در اکثر موارد زن برای نجات از زندگی گذشته عموماً از تمام حق و حقوق قانونی‌اش از جمله نفقه، مهریه، اجرت المثل می‌گذرد و این مساله ربط چندانی به معتقاد بودن یا نبودن مرد ندارد و در تمام موارد صادق است.
اکبری در پایان اظهار داشت: اگر اعتیاد در حدی باشد که دوام زوجیت را با مشکل مواجه کند موجب می‌شود که حق طلاق برای زن ایجاد شود.
آزمايش اعتياد قبل از ازدواج قابل اطمينان نيست .
وي از امکان اضافه شدن مواد خاص به نمونه ادرار توسط فرد معتاد خبر داد و اظهار داشت: بعضي از مواد مي تواند نشانه هاي مربوط به اعتياد را در ادرار از بين ببرد و در نتيجه آزمايش اعتياد منفي مي شود.
معاون پيشگيري اداره بهزيستي کرج ، احتمال بلع مواد شيميايي خاص توسط فرد معتاد را عامل ديگر کاهش ضريب اطمينان آزمايش ادرار دانست و افزود: اين گونه مواد شيميايي با ورود به سيستم گوارشي و تاثير بر ادرار ، ترکيبات مربوط به اعتياد را از ديد آزمايشگر پنهان مي کند.
کاظمي تصريح کرد: در شرايطي که بسياري از کشورهاي توسعه يافته به منظور تشخيص اعتياد از آزمايشهايي با ضريب اطمينان بسيار بالا استفاده مي کنند ايران با وجود داشتن آمار قابل توجهي از افراد معتاد ، هنوز از آزمايشهاي منسوخ و غير قابل اطمينان استفاده مي کند. 


 

 
 
-------------------------

 
 
  داستانک
 
طراحی سایت و پشتیبانی توسط وب گستران سناباد