مقالات مشاوره ازدواج

بایدها و نبایدهای ازدواج با مردان طلاق گرفته

چهارشنبه ، 06 مرداد 1395

اشتراک گذاری

منبع

در مقایسه با زنان، مردانی که طلاق می گیرند با دست بازتری می توانند دوباره ازدواج کنند. بالا رفتن سن دختران امروزی هم باعث شده که خیلی از این مردها برای ازدواج مجدد اغلب به سراغ یک دختر بروند تا یک زن طلاق گرفته. این قضیه به خودی خود ایرادی ندارد، اشکال وقتی به وجود می آید که دختران ما بدون توجه به بایدها و نبایدهای ازدواج با مردی که از همسرش جدا شده است، وارد زندگی شوند. به گزارش «تسنیم»، اگر در این مطلب درباره آگاهی دادن به دختران مجرد صحبت می کنیم به معنای آن نیست که عکس این قضیه نمی تواند اتفاق بیفتد؛ یعنی هیچ مرد مجردی نیست که گزینه ازدواج با یک زن طلاق گرفته برایش پیش بیاید و یا این که مسئله این مردان کم اهمیت تر از مسئله دختران است، بلکه به دلیل آن است که آمار دختران مجردی که با این گزینه مواجه می شوند بیشتر از مردان مجرد است. به علاوه، آسیب های ناشی از اشتباه در ازدواج برای دختران سنگین تر از پسران است؛ بنابراین چه به لحاظ آماری به قضیه نگاه کنیم و چه با رویکرد کاهش آسیب بخواهیم وارد موضوع بشویم، اولویت طرح این مسئله از نگاه دختران مجرد منطقی به نظر می رسد. البته ناگفته نماند در این مطلب سعی شده، نکاتی مطرح شود که برای مردان مجردی هم که قصد ازدواج با زنان طلاق گرفته را دارند مفید باشد.
بایدهای قبل از عقد یک دختر مجرد با یک مرد طلاق گرفته
وقتی می فهمید مردی که به خواستگاری تان آمده، قبلاً زن و زندگی داشته و طلاق گرفته است، چه سوالاتی در ذهن تان ردیف می شود؟ در بین این سوالات به چه نکته هایی باید بیشتر توجه کنید؟ پیشنهاد ما به شما پنج مورد زیر است:
1-بررسی کنید چه مدت از طلاق او گذشته است: یادتان باشد که طلاق در بهترین حالت یکی از تلخ ترین اتفاقات زندگی برای هر انسانی است. خواستگار شما هم از این قاعده مستثنی نیست و مثل همه آدم ها برای عبور از فرآیند سوگ مربوط به طلاقش به زمان نیاز دارد. نمی شود برای همه افراد مدت زمان مشخصی را تعیین کرد؛ ولی معمولاً توصیه می شود که دست کم یک تا دو سال بین طلاق با ازدواج مجدد فاصله باشد تا فرد بتواند طی این مدت خودش را بازسازی و تکلیفش را با زندگی قبلی اش یکسره کند. اگر خواستگارتان به تازگی طلاق گرفته، لازم است شما با حواس جمع‌تری با این قضیه برخورد کنید چون او احتمالاً هنوز از التهابات هیجانی سوگواری طلاقش بیرون نیامده است و این به نفع شما و زندگی تان نخواهد بود.
2-علت طلاق را بپرسید: مهم است که از زبان خود آن فرد علت طلاق را بشنوید و البته از تحقیقات بیشتر هم غفلت نکنید. به خاطر بسپارید که به سراغ همسر قبلی او رفتن، پیش پاافتاده ترین راه تحقیق است که البته همیشه هم راه درستی نیست. یکی از بهترین راه های تحقیق، مراجعه به یک مشاور ازدواج خبره است. یادتان باشد هیچ کس در هیچ سنی برای ازدواج بی نیاز از مشاوره نیست.
3-خانواده تان را وارد قضیه کنید: خانواده باید از مسائل مهم زندگی شما باخبر باشند. اگر خواستگارتان به طور فردی از شما درخواست ازدواج کرده است و برای علنی کردن آن، دست دست می کند، با تعیین کردن یک محدوده زمانی تکلیف خودتان را مشخص کنید مثلاً با قاطعیت بگویید «اگر شما تا پایان هفته این مسئله را با خانواده من مطرح نکنید، از نظر من خواستگاری منتفی خواهد بود».
4-چه چیزهایی از زندگی قبلی به گردنش است: تحقیق کنید آیا بچه هم دارد؟ قرار است بچه ها را پیش خودش نگه دارد؟ اگر بچه ها پیش مادرشان هستند هر چند وقت یک بار با او خواهند بود؟ آیا او ملزم به پرداخت مهریه به همسر قبلی است یا خیر؟ چقدر از درآمدش را باید صرف فرزند و پرداخت مهریه کند؟ پرسیدن این سوالات به شما کمک می کند تصور واقعی تری از زندگی مشترک احتمالی تان پیدا کنید.
نبایدهای قبل از عقد یک دختر مجرد با یک مرد طلاق گرفته
در برخورد با خواستگاری که ا زهمسرش جدا شده است، چند کار را نباید بکنید:
1-عجله: به دلیل ترس از مجرد ماندن در ازدواج عجله نکنید.
2-ارتباط عمیق: به هیچ وجه خود را در شرایطی قرار  ندهید که مجبور به ازدواج شوید. (حتی در صورت محرمیت موقت)
بعضی دختران مجرد فکر می کنند که خواستگاران طلاق گرفته چون تجربه یک زندگی را داشته اند، پخته ترند. خانه و خودرو دارند و خیلی مزایای دیگر. یادتان باشد لزوماً همه مردان طلاق گرفته پخته تر و منطقی تر نیستند ضمن این که به مال دنیا هم اعتباری نیست.
اگر با او ازدواج کردید ...
وقتی همسر یک مرد طلاق گرفته می شوید باید چند نکته را از قبل پذیرفته باشید:
1-فرزند او: اگر او از ازدواج قبلی بچه داردچه با شما زندگی کند و چه نکند باید فرزند را به عنوان یکی از اعضای خانواده‌تان بپذیرید. اگر هم فرزند با مادرش زندگی می کند باز هم باید بپذیرید که همسرتان هرازگاهی به خاطر فرزندش لازم است با همسر سابقش تلفنی صحبت کند یا او را ببیند.
2-خانواده او: شما باید بپذیرید که خانواده و آشنایان او تا مدتی شما را با همسر قبلی او مقایسه خواهند کرد.
3-تعهدات او: شما باید بپذیرید که او ملزم است هر ماه بخشی از درآمدش را به عنوان مهریه به همسر  قبلی بدهد. اگر هم که بچه دارد باید مخارج او را هم بپردازد.
4-محافظه کاری او: ممکن است او تا مدتی به صورت محافظه کارانه با شما برخورد کند. این به معنای بیمار بودن او نیست بلکه دفاعی است که او از خودش در برابر تکرار آسیب های قبلی می کند.

 

معرفی

خیریه امام رضاعلیه السلام

جناب آقاي حاج احمد ابريشم چي يكي ازمديران خلاق و نابغه کشور است . كه درسال1317 در شهر قم به دنيا آمدو در سن 17 سالگي پدرش فوت نمود و مادرش 9 فرزند را با مهر و محبت بسياروبر پايه اصول تربيتي-ديني پرورش داد تا اينکه وي   نيز در سال 1367 به رحمت ايزدي پيوست جناب آقاي ابريشم چي با علاقه اي ويژه در مورد مادر ميگويند : "مادرم يک استاد ، يک مربي به تمام معني و يک مادر تمام عيار بود که در همه حال به او افتخار مي کنم و لحظه اي خود را از او جدا نمي دانم اميدوارم که او هم من و عزيزانم را هميشه دعا مي کند  "  جناب حاج احمد ابريشم چي از سن 18 سالگي در حالي که کارگر ساده پيش نبود ازدواج کرد و حاصل اين پيوند پنج فرزند است که اکنون همسر و فرزندان همراهان ايشان در طريق محبت اند

اطلاعات بیشتر ...

اطلاعات تماس

پست الکترونیک : info@keramat8.com

تلفن تماس : 37650450-051

فکس : 37650467-051

طراحی و پیاده سازی گروه نرم افزاری دوگان