مقالات مشاوره کودک

با کودکمان به گردش خیالی برویم

چهارشنبه ، 15 شهريور 1396


/ بچه ها خیلی وقت ها جهان ما را درک نمی کنند. آن ها مثل آدم فضایی هایی هستند که از معادلات سخت زندگی ما سر در نمی آورند. جهان آن ها، جهان ساده ای است که باید در آن بازی کرد و لذت برد و با چیزهای ساده و معمولی سرگرم شد. آن ها از این که ما این همه جمله «الان نه! سرم شلوغه» را به کار می بریم گیج می شوند. ما مسئول هستیم برای آن ها زمان خرج کنیم نه همه روز را! و نه حتی بخشی طولانی از آن را. بلکه کافی است اندکی هوشیار باشیم و این راز شگفت را بدانیم که آن چه بچه های ما را سر ذوق می آورد، خلاقیت های ساده ماست و این که بخشی از توجه و زمان خودمان را وقف آن ها کنیم. در این مطلب برای شما پیشنهاد ساده و هیجان انگیزی داریم که مطمئنیم کودکتان بسیار از آن لذت می برد. اگر کودکتان در طول روز بسیار گریه می کند، احتمالا کلافه شده و دوست دارد حال و هوایش تغییر کند. شما هم نمی توانید او را برای تفریح به بیرون از خانه ببرید. پارک دور است، ساعت مناسبی نیست، حال راه رفتن ندارید و ده ها دلیل دیگر... می خواهیم به شما روشی را یاد دهیم تا همراه کودک خود به گردشی تخیلی در خانه بروید.
به کودکتان بگویید قرار است با هم یک پیک نیک جالب را تجربه کنیم. او احتمالا با تعجب به شما نگاه می کند و از شما سوال می پرسد. او آماده همراهی با شماست.
* اگر چادر مسافرتی کوچک دارید آن را در بخشی از خانه بر پا کنید در غیر این صورت کافی است با یک چادر رنگی که گوشه هایش را به چند گیره وصل کرده اید یک چادر بر پا کنید. حتی می توانید روی میز ناهار خوری را با چادر بپوشانید و تخیل کنید که آن میز آلاچیق شماست در دل جنگل.
* حالا بروید سراغ دیگر بخش ها. خوراکی های خوشمزه را ببرید توی چادر بگذارید.
* از کودکتان بخواهید عروسک یا اسباب بازی های مورد علاقه اش را با خودش به پیک نیک و داخل چادر بیاورد.
* با او وارد چادر شوید و عروسک ها را بچینید و همراه هم خوراکی بخورید و درباره کارهایی که می توان در پیک نیک انجام داد، حرف بزنید.
* یک پارچه آبی پیدا کنید که برکه آبتان باشد، آن وقت با یک نخ و میله که قلاب ماهیگیری است ادای ماهی گرفتن را در آورید.
* می توانید با هم در گوشه گوشه خانه بگردید و برای کودکتان با کلمات و قصه ها، فضای جنگل و کوه را ترسیم کنید. باور کنید او آن قدر تخیل عجیب و قوی دارد که بیش از آن چه شما فکر کنید با چشمانش آن تصاویر را می بیند.
* این بازی را وقتی که دوستانش به خانه آمدند، همراه آن ها تکرار کنید.
دستاوردهای بازی:
* قدرت تخیل کودک را پرورش می دهید. افزایش تخیل یکی از عوامل افزایش هوش است.
* به کودکتان بازی بی خطر و آرامی را آموزش می دهید.
* او را با طبیعت و قوانین آن آشنا می کنید.
* لذت همراهی و هم زبانی را با شما تجربه می کند و از بازی کنار شما لذت می برد.
* یک بازی دسته جمعی آرام را می آموزد و با دوستانش تکرار می کند. 
 

معرفی

خیریه امام رضاعلیه السلام

جناب آقاي حاج احمد ابريشم چي يكي ازمديران خلاق و نابغه کشور است . كه درسال1317 در شهر قم به دنيا آمدو در سن 17 سالگي پدرش فوت نمود و مادرش 9 فرزند را با مهر و محبت بسياروبر پايه اصول تربيتي-ديني پرورش داد تا اينکه وي   نيز در سال 1367 به رحمت ايزدي پيوست جناب آقاي ابريشم چي با علاقه اي ويژه در مورد مادر ميگويند : "مادرم يک استاد ، يک مربي به تمام معني و يک مادر تمام عيار بود که در همه حال به او افتخار مي کنم و لحظه اي خود را از او جدا نمي دانم اميدوارم که او هم من و عزيزانم را هميشه دعا مي کند  "  جناب حاج احمد ابريشم چي از سن 18 سالگي در حالي که کارگر ساده پيش نبود ازدواج کرد و حاصل اين پيوند پنج فرزند است که اکنون همسر و فرزندان همراهان ايشان در طريق محبت اند

اطلاعات بیشتر ...

اطلاعات تماس

پست الکترونیک : info@keramat8.com

تلفن تماس : 37650450-051

فکس : 37650467-051

طراحی و پیاده سازی گروه نرم افزاری دوگان