مقالات مشاوره خانواده

این طوری دعوا کنید

دوشنبه ، 20 شهريور 1396

در این مطلب به همین چیزها می پردازیم و تاکید می کنیم دعوا، نمک زندگی است ولی نمک به اندازه اش خوبه!


سر چیزی دعوا کنید که ارزش داشته باشد
خدایی اش دعوا سر دستپخت حاج خانوم و زبان مادرشوهر و ... هم شد دعوا؟ حیف شما نیست سر این مسائل تکراری دعوا کنید. هر چه باشد دعوایی گفتند، خشونتی گفتند، نمی شود که سر کوچک ترین مسائل با هم بگو مگو کنید، این که اسمش دعوا نیست، خیلی که بشود به آن درجه داد تا پایان دبیرستان می آید بالا، بروید سراغ اختلاف نظرهای جدی درباره مهم ترین بخش های زندگی تان! یا درباره رویکرد تربیتی فرزندانتان و...


یک چیزی نگویید بعد نشود آن را جمع کنید
دعوا هم می کنید طوری دعوا کنید که طرف تهدید کرد که می رود دادگاه شکایت می کند، خیالی نباشد و مثل آب خوردن از کنارش بگذرید! نه این که کلی سابقه ناسزا گویی، توهین، تهمت و از این چیزها که اصلا برازنده شما نیست به پایتان ببندند و هیچ حقی هم نداشته باشید، خیلی اُفت دارد واقعا!


مثل عقده ای ها رفتار نکنید
مثل کسانی نباشید که تا پای دعوا به میان می آید، هر چیزی از هر زمانی یادشان می آید، می ریزند وسط یا به همه فک و فامیل طرف مقابل نیشی می زنند و نسبتی می دهند،  باور کنید خیلی بی کلاسی است. خیلی تمیز و مرتب و متشخصانه درباره موضوع اختلاف تان حرف... نه ببخشید دعوا کنید.


نشان بدهید خیلی دموکراتید!

با رعایت حق طرف مقابل تان، نشان دهید که چه موجود روشن فکری هستید و دموکراسی را حسابی رعایت می کنید. این طوری افراد بیشتری رغبت  پیدا می کنند با شما دعوا کنند، تازه کلی هم معروف می شوید!


بگویید در مغز مبارک تان چه چیزهای در رفت و آمد است
از این افرادی نباشید که فقط داد می زنند و ناسزا می گویند و هر چیزی گیرشان آمد این طرف و آن طرف پرت می کنند، آخرش هم معلوم نیست چه مسئله کوفتی این طوری از این رو به آن رویشان کرده است. دعوای فاخر آن است که بفرمایید توی سرتان چه می گذرد دقیقا؟ به عبارتی جواب منطقی برای این سوال داشته باشید: «چته تو؟!»


بساطتان را جمع کنید!
خوشتان بیاید یا نیاید، بساطی را که پهن کرده اید باید جمع کنید! نمی شود که ریخت و پاش های شما را اطرافیان جمع کنند. ولی خب بهتر است حالا که خشم تان فرو ریخته و بی بال و پر شده اید و هر چی توی دل و مغزتان کپک زده بود در این دعوای زن و شوهری ریختید روی دایره و به سلامتی قصد دارید به الاغ سواری شیطان پایان دهید، با ملایمت چهارطرف بساط را بگیرید و خوش و خرم به این بازی پایان بدهید.
بله درست است، بازی... امیدواریم همیشه در زندگی نقش های زیبا و خوبی بازی کنید.
 

معرفی

خیریه امام رضاعلیه السلام

جناب آقاي حاج احمد ابريشم چي يكي ازمديران خلاق و نابغه کشور است . كه درسال1317 در شهر قم به دنيا آمدو در سن 17 سالگي پدرش فوت نمود و مادرش 9 فرزند را با مهر و محبت بسياروبر پايه اصول تربيتي-ديني پرورش داد تا اينکه وي   نيز در سال 1367 به رحمت ايزدي پيوست جناب آقاي ابريشم چي با علاقه اي ويژه در مورد مادر ميگويند : "مادرم يک استاد ، يک مربي به تمام معني و يک مادر تمام عيار بود که در همه حال به او افتخار مي کنم و لحظه اي خود را از او جدا نمي دانم اميدوارم که او هم من و عزيزانم را هميشه دعا مي کند  "  جناب حاج احمد ابريشم چي از سن 18 سالگي در حالي که کارگر ساده پيش نبود ازدواج کرد و حاصل اين پيوند پنج فرزند است که اکنون همسر و فرزندان همراهان ايشان در طريق محبت اند

اطلاعات بیشتر ...

اطلاعات تماس

پست الکترونیک : info@keramat8.com

تلفن تماس : 37650450-051

فکس : 37650467-051

طراحی و پیاده سازی گروه نرم افزاری دوگان