مقالات مشاوره کودک

با بازی نقشه گنج، دنیای تخیل کودک تان را وسعت دهید

چهارشنبه ، 29 شهريور 1396


/ کودکان به دنبال هیجان هستند. اگر والدین این هیجانات طبیعی را به رسمیت بشناسند و برای آزاد کردن بخشی از آن وقت بگذارند، کودک آرام تری تربیت می کنند. کودک قوه تخیل فوق العاده ای دارد. از این قوه تخیل خارق العاده بهره بگیرید و از بازی کردن با او لذت ببرید.
بازی نقشه گنج!
یک شی مهم کودک (اسباب بازی مورد علاقه، کاردستی یا هر چیز دیگری که دوست دارد یا مجموعه ای از سکه ها و مرواریدهای بدلی در جعبه ای کوچک یا خوراکی های مورد علاقه اش) را انتخاب و دور از چشم او پنهان کنید.
باز هم دور از چشم او کاغذی بردارید و مسیری برای رسیدن به گنج پنهانی روی آن بکشید. سعی کنید نقشه فقط با خطوط واضح باشد تا کودک خودش مسیر را حدس بزند.
روی نقشه نشانه هایی قرار دهید که در واقعیت آن ها را همان جا قرار داده اید. می توانید از کاغذهای رنگی، اسباب بازی ها و هر چیز دیگری برای نشانه گذاری مسیر استفاده کنید.
کاغذ را مچاله کنید. بخشی از آن را بسوزانید تا شبیه کاغذهای قدیمی شود. بعد آن را در جایی جلوی چشم کودک قرار دهید.
از این به بعد، تخیل و خلاقیت شما مهم است.
وقتی کودک پرسید: «مامان! یا بابا! این کاغذ چیست؟» می توانید بازی را شروع کنید: «اوه! بده ببینم! فکر کنم این یک نقشه گنجه...»
به او بگویید می توانید دو نفری دنبال گنج بگردید.
برای  گروهتان اسم انتخاب کنید.
اجازه دهید کودک رئیس گروه تان باشد و نقشه را بخواند و شما را هدایت کند.
قدم به قدم نقشه را بخوانید و از هر لحظه، موقعیتی برای بازی بسازید و لذت ببرید. مثلا روی مبل ها بنشینید و تخیل کنید که روی کشتی هستید و دریا متلاطم است یا در صحرا گم شده اید و ...
بعد از جست و جوی جالب، گنج را پیدا می کنید. می توانید برای زمان هایی که کودک دوست دارد همراه دوستانش بازی کند هم نقشه گنج زاپاس داشته باشید.
خواهید دید نقشه بعدی را خودش به طرز شگفت انگیزی طراحی می کند و از شما می خواهد برای جست و جو همراهش باشید.
مزیت های بازی:
هیجان او را تخلیه و قوه تخیلش را تقویت می کند.
لذت بازی در کنار شما را تجربه می کند.
داشتن یک هدف و حرکت به سوی آن و تلاش برای رسیدن به آن را می آموزد.
صبر و بردباری را تجربه می کند.
لذت و شادی دست یابی به هدف را می چشد و اعتماد به نفسش تقویت می شود.
یاد می گیرد در بازی کردن خلاق باشد.

معرفی

خیریه امام رضاعلیه السلام

جناب آقاي حاج احمد ابريشم چي يكي ازمديران خلاق و نابغه کشور است . كه درسال1317 در شهر قم به دنيا آمدو در سن 17 سالگي پدرش فوت نمود و مادرش 9 فرزند را با مهر و محبت بسياروبر پايه اصول تربيتي-ديني پرورش داد تا اينکه وي   نيز در سال 1367 به رحمت ايزدي پيوست جناب آقاي ابريشم چي با علاقه اي ويژه در مورد مادر ميگويند : "مادرم يک استاد ، يک مربي به تمام معني و يک مادر تمام عيار بود که در همه حال به او افتخار مي کنم و لحظه اي خود را از او جدا نمي دانم اميدوارم که او هم من و عزيزانم را هميشه دعا مي کند  "  جناب حاج احمد ابريشم چي از سن 18 سالگي در حالي که کارگر ساده پيش نبود ازدواج کرد و حاصل اين پيوند پنج فرزند است که اکنون همسر و فرزندان همراهان ايشان در طريق محبت اند

اطلاعات بیشتر ...

اطلاعات تماس

پست الکترونیک : info@keramat8.com

تلفن تماس : 37650450-051

فکس : 37650467-051

طراحی و پیاده سازی گروه نرم افزاری دوگان