مقالات مشاوره کودک

یک بازی باحال برای روزهای سرد

دوشنبه ، 01 آبان 1396

اشتراک گذاری

منبع

آمدن فصل های مختلف سال،  فرصت های شگفت انگیزی را برای هیجان و بازی مهیا می کند و فرصتی است تا همراه بچه هایمان، دوباره به جهان اطراف نگاهی بیندازیم و از دیدن همه این مواهب لذت ببریم. آمدن پاییز با رنگ های بی نظیر و زیبایش هم فرصتی است برای گشت و گذار پاییزی به همراه کودکان مان؛ اما به هر حال در این فصل ما مجبوریم مدت بیشتری را در خانه بمانیم و ممکن است کودک بیتاب تر شود و مدام به شما بگوید حوصله ام سر رفته و شما را کلافه کند. حالا وقت آن است شما برای این بی حوصلگی کاری کنید تا هم خودتان از کلافگی نجات پیدا کنید و هم باعث شادی و نشاط کودک تان شوید. یک بازی ساده و هیجان انگیز می تواند انرژی را به شما و کودک تان بازگرداند. در این شماره به شما یک بازی قدیمی را یادآوری می کنیم که بچه ها از انجام آن بسیار لذت می برند: بازی «بگرد و پیداش کن!»
* همیشه قبل از بازی با گفتن این جملات که «حالا وقت یه بازی جدیده!» یا «می خوای یه بازی باحال بکنیم؟» هیجان کودک را تحریک کنید تا بفهمد با شرایط خاص و متفاوتی رو به رو خواهد شد.
* یک شیء  را دور از چشم کودک در جایی که چندان هم دور از ذهن و سخت نیست، پنهان کنید. این شیء می تواند اسباب بازی، خوراکی یا چیزهای جالب دیگری باشد.
* برای کودک توضیح دهید که باید به دنبال شیء یا همان اسباب بازی یا خوراکی خوشمزه بگردد.
* برایش توضیح دهید که شما برای رسیدن به آن شیء این طوری کمکش می کنید که هر قدر به شیء نزدیک شود، صدای کوبیدن شما به میز بیشتر خواهد شد و هر قدر از شیء دور شود، شما با شدت کمتری به میز خواهید کوبید، پس باید به صدا و میزان و شدت آن توجه کند.
* همراه کوبیدن، او را با اصوات هیجان انگیز و انرژی بخش همراهی کنید تا لذت بیشتری از این بازی ببرد.
* صبر کنید تا او شیء را با راهنمایی های صوتی شما پیدا کند اما اگر موفق نشد، راهنمایی های جدی تری بکنید تا او با پیدا کردن شیء حس موفقیت را تجربه کند.
* بعد از این که کودک آن شیء را پیدا کرد، می توانید همان را به او جایزه دهید یا جایزه دیگری برایش در نظر بگیرید، مانند خوراکی مورد علاقه اش.
* وقتی کودک خوب بازی را یاد گرفت، جای خودتان را عوض کنید تا او شما را راهنمایی کند و شما جوینده باشید.
* گاهی می توانید شیء را پنهان نکنید و چشم های کودک را با یک روسری ببندید و از او بخواهید با چشم های بسته و استفاده از حس لامسه و شنوایی اش به دنبال آن بگردد.
* این بازی را می توانید چند نفره هم انجام دهید. فقط باید آن را نوبتی کنید.
مزایای روان شناسانه این بازی برای کودک
* مثل همیشه لذت یک بازی را به همراه والدین تجربه می کند.
* صبوری و جست و جوگری را می آموزد.
* از موفقیت و دست یافتن به خواسته خود، حس اعتماد به نفس و کامیابی دریافت می کند.
* به طور غیر مستقیم می فهمد برای رسیدن به چیزهایی که دور از دسترس به نظر می رسند، باید تلاش کند.
* می تواند از حس شنوایی و لامسه اش بهتر بهره ببرد و کارکرد آن ها را بهتر یاد بگیرد.
 

معرفی

خیریه امام رضاعلیه السلام

جناب آقاي حاج احمد ابريشم چي يكي ازمديران خلاق و نابغه کشور است . كه درسال1317 در شهر قم به دنيا آمدو در سن 17 سالگي پدرش فوت نمود و مادرش 9 فرزند را با مهر و محبت بسياروبر پايه اصول تربيتي-ديني پرورش داد تا اينکه وي   نيز در سال 1367 به رحمت ايزدي پيوست جناب آقاي ابريشم چي با علاقه اي ويژه در مورد مادر ميگويند : "مادرم يک استاد ، يک مربي به تمام معني و يک مادر تمام عيار بود که در همه حال به او افتخار مي کنم و لحظه اي خود را از او جدا نمي دانم اميدوارم که او هم من و عزيزانم را هميشه دعا مي کند  "  جناب حاج احمد ابريشم چي از سن 18 سالگي در حالي که کارگر ساده پيش نبود ازدواج کرد و حاصل اين پيوند پنج فرزند است که اکنون همسر و فرزندان همراهان ايشان در طريق محبت اند

اطلاعات بیشتر ...

اطلاعات تماس

پست الکترونیک : info@keramat8.com

تلفن تماس : 37650450-051

فکس : 37650467-051

طراحی و پیاده سازی گروه نرم افزاری دوگان