مقالات مشاوره کودک

آموزش بازی های فردی به کودک

شنبه ، 13 آبان 1396

اشتراک گذاری

منبع

گلایه خیلی از پدر و مادرها این است که بچه شان بلد نیست خودش را سرگرم کند. گاهی پدر و مادرها فراموش می کنند بچه ها سرگرم کردن خودشان را از روز تولد بلد نیستند، آن ها به مرور زمان می آموزند که خودشان را سرگرم و با اسباب بازی هایشان بازی کنند. در واقع این ما هستیم که به آن ها یاد می دهیم چطور می توان با یک وسیله سرگرم شد. بازی های انفرادی، قوه تخیل بچه ها را فعال می کند از همین رو در مواقعی که کودکان گوشه ای مشغول بازی با یک وسیله هستند، ما نباید مزاحم شان شویم و فقط باید از دور آن ها را کنترل کنیم. اما در نهایت این ما هستیم که به آن ها یاد می دهیم می توانند از هر وسیله ای برای سرگرمی استفاده کنند و لذت ببرند. این که ما فقط هر بار کیسه اسباب بازی ها را جلوی شان خالی کنیم و انتظار داشته باشیم آن ها مشغول شوند، توقع بی جایی است. آن ها از اسباب بازی هایشان زود خسته می شوند حتی از گران قیمت ترین و عجیب ترین شان. ما در این شماره چند بازی را پیشنهاد می دهیم تا شما آن را به کودک تان یاد دهید و او به وسیله این بازی ها خودش را برای مدتی سرگرم کند:
*        چندین رشته ماکارونی خام را جدا کنید و در یک سینی بریزید. به کودک تان اجازه دهید آن ها را قطعه قطعه کند، بعد به او یاد دهید که با این قطعه ها اشکال مختلفی بسازد.
*        اگر ماکارونی شکلی در خانه دارید آن ها را همراه یک نخ کاموا به کودک بدهید و از او بخواهید با عبور نخ از داخل ماکارونی ها، یک گردن بند درست کند.
*        یک ظرف کوچک را از مقداری حبوبات پر کنید و کنار یک سینی قرار دهید و همراه کودک با حبوبات شکل بسازید. اجازه دهید خودش خلاقیت به خرج دهد و با حبوبات بازی های جدید اختراع کند.
*        اگر کودک تان بزرگ تر است می توانید به او آموزش دهید که با چسباندن حبوبات یا ماکارونی روی کاغذ طرح های مختلفی ایجاد کند.
*        او می تواند حبوبات مختلف را در یک قابلمه کوچک بریزد و با قاشقی که به او دادید ادای آشپزها را در آورد یا حبوبات را داخل بطری کوچکی که به او دادید، بیندازد.
*        یک وسیله ساده دیگر، آینه است. با یک آینه کوچک می توانید بازی های مختلف ایجاد کنید. در روز، نور آینه را روی اشیای مختلف بگیرید و از او بخواهید نام آن ها را ببرد بعد از کودک بخواهید خودش نور را روی اشیای مختلف متمرکز کند.
*        حباب بازی هم بازی بامزه و دوست داشتنی بچه هاست. دست های آن ها را کفی کنید و به آن ها یاد بدهید چطور می توانند حباب بسازند. رنگین کمان های روی حباب ها برایشان بسیار جذاب و سحرآمیز خواهد بود.
*        سطل های یک بار مصرف را دور نیندازید. وقتی تعداد این ظرف ها زیاد شد به کودک تان بدهید و از او بخواهید با آن ها برج بسازد و با توپش خراب کند.
مزایای بازی:
این بازی ها باعث تقویت قوه تخیل کودکان می شود و به آن ها یاد می دهد هر چیزی را فراتر از آن چه هست، ببینند.
این بازی ها هماهنگی ماهیچه های چشم و دست کودک را افزایش می دهد.
آن ها کمتر احساس کسالت خواهند کرد و بیشتر یاد می گیرند  خودشان را با اشیای ساده سرگرم کنند.
شما را از خریدن دایمی اسباب بازی های تازه بی نیاز خواهد کرد.
 

معرفی

خیریه امام رضاعلیه السلام

جناب آقاي حاج احمد ابريشم چي يكي ازمديران خلاق و نابغه کشور است . كه درسال1317 در شهر قم به دنيا آمدو در سن 17 سالگي پدرش فوت نمود و مادرش 9 فرزند را با مهر و محبت بسياروبر پايه اصول تربيتي-ديني پرورش داد تا اينکه وي   نيز در سال 1367 به رحمت ايزدي پيوست جناب آقاي ابريشم چي با علاقه اي ويژه در مورد مادر ميگويند : "مادرم يک استاد ، يک مربي به تمام معني و يک مادر تمام عيار بود که در همه حال به او افتخار مي کنم و لحظه اي خود را از او جدا نمي دانم اميدوارم که او هم من و عزيزانم را هميشه دعا مي کند  "  جناب حاج احمد ابريشم چي از سن 18 سالگي در حالي که کارگر ساده پيش نبود ازدواج کرد و حاصل اين پيوند پنج فرزند است که اکنون همسر و فرزندان همراهان ايشان در طريق محبت اند

اطلاعات بیشتر ...

اطلاعات تماس

پست الکترونیک : info@keramat8.com

تلفن تماس : 37650450-051

فکس : 37650467-051

طراحی و پیاده سازی گروه نرم افزاری دوگان