مقالات مشاوره کودک

یک آرایشگاه کوچک راه بیندازید

دوشنبه ، 29 آبان 1396

اشتراک گذاری

منبع


 برای بازی کردن با کودکان فقط باید اندکی خلاقیت به خرج داد. آن ها با چیزهای بسیار ساده و دم دستی شادمان و سرگرم می شوند.  نمونه قدیمی و دوست داشتنی اش، همان خاله بازی است که تقلیدی کودکانه است از زندگی، بچه داری، مهمان داری و بسیاری از رفتارهای بزرگ ترها. گاهی هم این بازی های ساده، دخترانه، پسرانه دارد. یعنی بسیاری از دخترها بازی های خاصی را بیشتر دوست دارند. مثل همان خاله بازی که عموما بازی مورد علاقه دخترخانم هاست و دزد و پلیس، همراه جیغ و داد و هوار هم بازی مورد علاقه آقاپسرها!با این حال ما در این شماره یک بازی نسبتا دخترانه را به شما پیشنهاد می دهیم: آرایشگاه بازی! در حقیقت اغلب دخترها به صورت غریزی از این که مقابل آینه بایستند و موهایشان را شانه کنند، گل سر بزنند یا ادای این را در آورند که مشغول آرایش کردن عروسک شان هستند، بسیار لذت می برند. ما می توانیم از این بازی برای آموزش برخی مفاهیم مهم در این زمینه استفاده کنیم:
یک صندلی را روبه روی آینه قرار دهید. وسایل ساده لازم مثل یک پیش بند، شانه، آب پاش، گل سرهای قشنگ، مروارید، کرم مرطوب کننده و... را هم بگذارید جلوی آینه. اول از او بخواهید نقش مشتری را بازی کند و شما آرایشگر باشید. کارتان را شروع کنید. موهایش را شانه بزنید و برایش ببافید یا با گل سر به آن مدل دهید. در حین بازی مفاهیم مد نظرتان را به او یادآوری کنید. مثل این که نباید خودمان موهایمان را قیچی کنیم و این کار خانم آرایشگر است. از دختر کوچولویتان بپرسید که آیا دوست دارد این بار او آرایشگر باشد؟ به او بگویید می تواند آرایشگر باشد و عروسک هایش هم مشتری هایش باشند. هنگام بازی به او بگویید که کدام وسایل متعلق به بزرگ تر هاست و او مجاز است از کدام وسایل استفاده کند. حتی می توانید علت استفاده نکردن از لوازم آرایشی را برای او توضیح دهید. بچه ها هنگام بازی به حرف های ما بیشتر توجه می کنند و بیشتر به خاطر می سپارند. با او بارها و بارها آرایشگر بازی کنید و بگذارید او در خانه خود را زیبا کند، لباس های زیبا و حتی مجلسی مورد علاقه اش را برای شما، پدرش و دیگر محارمش بپوشد.
مزایای بازی/1- به رسمیت شناختن احساس های دخترانه و ایجاد فضایی برای بروز آن در محیط امن خانه.2- پاسخ به حس زیبایی دوستی دخترانه و پاسخ مناسب و به جا به علاقه او به آراستن خود.3- آموزش مفاهیم مهم در زمینه استفاده از لوازم آرایش و مشخص کردن حد و حدود آن برای سن او.
4- ایجاد احساس امنیت در خانه و حس شادی و رضایت در بیان احساسات طبیعی خود به والدین.

معرفی

خیریه امام رضاعلیه السلام

جناب آقاي حاج احمد ابريشم چي يكي ازمديران خلاق و نابغه کشور است . كه درسال1317 در شهر قم به دنيا آمدو در سن 17 سالگي پدرش فوت نمود و مادرش 9 فرزند را با مهر و محبت بسياروبر پايه اصول تربيتي-ديني پرورش داد تا اينکه وي   نيز در سال 1367 به رحمت ايزدي پيوست جناب آقاي ابريشم چي با علاقه اي ويژه در مورد مادر ميگويند : "مادرم يک استاد ، يک مربي به تمام معني و يک مادر تمام عيار بود که در همه حال به او افتخار مي کنم و لحظه اي خود را از او جدا نمي دانم اميدوارم که او هم من و عزيزانم را هميشه دعا مي کند  "  جناب حاج احمد ابريشم چي از سن 18 سالگي در حالي که کارگر ساده پيش نبود ازدواج کرد و حاصل اين پيوند پنج فرزند است که اکنون همسر و فرزندان همراهان ايشان در طريق محبت اند

اطلاعات بیشتر ...

اطلاعات تماس

پست الکترونیک : info@keramat8.com

تلفن تماس : 37650450-051

فکس : 37650467-051

طراحی و پیاده سازی گروه نرم افزاری دوگان