مقالات مشاوره کودک

فروشنده بازی

شنبه ، 11 آذر 1396

اشتراک گذاری

منبع

تا به حال دقت کرده اید که بچه ها تقریبا از سن یک سالگی به بعد چقدر علاقه دارند کارهایی را که ما انجام می دهیم، تکرار کنند؟ آن ها به جای بازی با اسباب بازی هایشان ترجیح می دهند خودشان را با وسایلی سرگرم کنند که پدر یا مادر را در حال کار با آن وسایل می بینند مانند وسایل آشپزخانه یا ابزار آلات فنی. پدر و مادر به جای عصبانی شدن، باید این تقلید کردن را فرصتی بدانند و برای آموزش رفتارهای درست از آن استفاده کنند. این همان فرصتی است که شما هم می توانید با اندکی خلاقیت آن را تبدیل به یک بازی چند نفره برای خودتان و بچه ها کنید. به طور قراردادی اسم این بازی را می گذاریم فروشنده بازی! البته این بازی برای بچه های بالای دو سال جذاب تر است.اول همراه کودک تان تصمیم بگیرید قرار است چه فروشگاهی داشته باشید یعنی او دوست دارد صاحب چه مغازه ای شود مانند کتاب فروشی، اسباب بازی فروشی، خوراکی فروشی یا ترکیبی از همه این ها.... حالا فروشگاه تان را در گوشه ای از خانه بر پا کنید. از کودک تان بخواهید همه اجناس را با سلیقه خودش روی میز بچیند. شما اولین مشتری او هستید. به مغازه کوچک او بروید و برای خریدن از او کمک بخواهید. از او بخواهید درباره اجناس و قیمت هایی که دارند برای شما توضیح دهد. می توانید قبل از بازی همراه او چند تکه کاغذ را در اندازه پول برش بزنید و روی آن را نقاشی کنید تا شبیه پول واقعی باشد. از این پول ها می توانید برای خرید استفاده کنید و اگر کودک بزرگ تر بود هنگام بازی، ارزش رقمی پول ها، شمارش و جمع و تفریق را به او یاد دهید. کودک در حین بازی بسیار بهتر از فضاهای دیگر می آموزد. می توانید نقش های تان را عوض کنید، او مشتری و شما فروشنده باشید. چون کودکان رفتارهای ما را تقلید می کنند، سعی کنید به عنوان یک فروشنده، مودب، مهربان و صمیمی و راست گو رفتار کنید تا او هم وقتی فروشنده شد، همین رفتارها را اجرا کند. می توانید هنگام بازی به او بگویید که چطور می تواند چیزهایی را بخرد و از خریدن برخی وسایل چشم پوشی کند و قرار نیست همه چیزهایی را که دوست داریم، بخریم. 
مزایای بازی
* آموزش رفتارهای مناسب و تعامل با افراد در محیط های عمومی به عنوان مشتری.* آموزش رفتارهای صحیح به عنوان فروشنده.* یادگیری برخی از مهارت های یک شغل خاص و آشنایی عملی با آن.* آموزش اعداد، ارقام، جمع و تفریق و مهارت های ساده ریاضی.

معرفی

خیریه امام رضاعلیه السلام

جناب آقاي حاج احمد ابريشم چي يكي ازمديران خلاق و نابغه کشور است . كه درسال1317 در شهر قم به دنيا آمدو در سن 17 سالگي پدرش فوت نمود و مادرش 9 فرزند را با مهر و محبت بسياروبر پايه اصول تربيتي-ديني پرورش داد تا اينکه وي   نيز در سال 1367 به رحمت ايزدي پيوست جناب آقاي ابريشم چي با علاقه اي ويژه در مورد مادر ميگويند : "مادرم يک استاد ، يک مربي به تمام معني و يک مادر تمام عيار بود که در همه حال به او افتخار مي کنم و لحظه اي خود را از او جدا نمي دانم اميدوارم که او هم من و عزيزانم را هميشه دعا مي کند  "  جناب حاج احمد ابريشم چي از سن 18 سالگي در حالي که کارگر ساده پيش نبود ازدواج کرد و حاصل اين پيوند پنج فرزند است که اکنون همسر و فرزندان همراهان ايشان در طريق محبت اند

اطلاعات بیشتر ...

اطلاعات تماس

پست الکترونیک : info@keramat8.com

تلفن تماس : 37650450-051

فکس : 37650467-051

طراحی و پیاده سازی گروه نرم افزاری دوگان