مقالات مشاوره ازدواج

این موارد را داشتید ، دور ازدواج را یک خط قرمز بکشید!

شنبه ، 07 بهمن 1396

 

- اگر در خانواده پدری و زندگی مجردی خود مسئولیت کاری را به عهده نمی‌گیرید یا در مسئولیت محوله تعلل می‌ورزید. (تنبلی و بی مسئولیتی)

- اگر با پدر، مادر، برادر و خواهر خود (‌که به نظر شما غیر منطقی بوده یا اخلاق دلخواه شما را ندارند) ارتباط سازنده و راضی کننده ندارید و نتوانسته‌اید تعامل قابل قبولی ایجاد کنید. (نداشتن تعامل و ارتباط اجتماعی صحیح با دیگران)

- اگر در زندگی، مرتب شغل خود را عوض کرده‌اید، با دوستان زیادی به دلیل مشکلاتی قطع رابطه کرده‌اید، رشته تحصیلی خود را تغییر داده  یا ترک تحصیل کرده‌اید، علائق خود را نیمه‌کاره رها کرده‌اید و ثبات فکری، احساسی و رفتاری ندارید.( نداشتن ثبات فکری، احساسی و رفتاری)

- اگر تصور می‌کنید افکار، احساس و رفتار همسرتان را در آینده به دلخواه خود تغییر می دهید. (خطای شناختی)

- اگر به دنبال همسر مناسبی هستید به نحوی که در زندگی مشترکتان در آینده با هیچ گونه مشکلی مواجه نشوید. (خطای شناختی)

- اگر در پی کسب لذت و علائق خود، کارها و مسئولیت‌هایتان را بر دوش دیگران قرار می‌دهید. (اصالت لذت، و نبود مسئولیت پذیری)

- اگر فقط منطق و طرز نگرش خود را قبول دارید و در برابر دیگران حالت دفاعی یا تهاجمی می‌گیرید و قادر به درک افکار، احساس و رفتار دیگران نیستید. (واکنش دفاعی و خود میان بینی)

- اگر نقاط ضعف و نقاط قوت خود را به صورت شفاف نمی‌بینید. (نداشتن خودآگاهی)

- اگر تاکنون با نظرات، انتقادات و پیشنهادهای دیگران، تغییری در رفتار شما ایجاد نشده است. (نبود مدیریت خود یا خود مدیریتی)

- اگر مسائل کاری شما مانع ارتباط دوستانه و ارتباط دوستان شما مانع ارتباط صمیمی در خانواده (خانواده پدری) می‌شود یا مسائل و مشکلات شخصی شما در تمام حوزه‌های زندگیتان تاثیر می‌گذارد و در هم تنیده می‌شود. (مشکل در تقسیم وظایف و تعارض نقش‌ها)

- اگر به هیچ وجه قادر به تغییر برنامه‌های از قبل طراحی شده خود نیستید(حتی اگر شرایط تغییر کند) و بسیار متعصب، خشک و غیر قابل انعطاف هستید. (‌نداشتن انعطاف پذیری لازم)

- اگر قادر به درک احساسات، رفتار و افکار خانواده، دوستان و همکارانتان(که متفاوت از شما عمل می‌کنند)، نیستید. (نبود آگاهی اجتماعی)

- اگر بیشتر به جای گوش کردن، صحبت می‌کنید و بیشتر از آن که سعی کنید دیگران را بفهمید، سعی دارید که دیگران شما را درک کنند. (نداشتن مدیریت رابطه )

- اگر بسیار هیجان طلب هستید و تنها، هیجانات شما را به سویی می‌کشاند و قادر به تعویق انداختن خواسته‌هایتان نیستید. (هوش هیجانی پایین)

- اگر برای رفتار، احساس و گفتار خود روش و برنامه‌ای ندارید و منفعلانه به دیگران واکنش نشان می‌دهید.( رفتار بی تعقل یا انعکاسی، مشکل در شیوه حل مسئله)

- اگر عادت دارید به جای حل مشکلات از آن‌ها فرار کنید یا اجتناب بورزید یا واکنش شما به مسائل بی تفاوتی است. (پاسخ اجتنابی به رویدادها)

- اگر در آینه نگاه دیگران، شما فردی غرغرو، سرزنش‌گر، وابسته، احساساتی، بدبین، گوشه گیر، پرخاشگر، دمدمی مزاج، خودخواه، گوشت تلخ، غمگین یا تکانشی (کسی که یک باره بدون مقدمه و از روی احساس دست به عملی می‌زند و پیامدهای آن را نمی‌سنجد) به نظر می‌آیید. (اختلال شخصیت)

- اگر فکر می‌کنید از بین چند میلیارد ساکنان کره زمین، فقط و فقط یک شخص مناسب شماست و ارزش ازدواج دارد و در غیر این صورت زندگی شما بی‌معنا شده و باید بمیرید یا تا آخر عمر مجرد بمانید. (خطای شناختی، نداشتن کنترل احساس، هوش هیجانی ضعیف)

- اگر بدون این که خود را دقیقاً‌ ارزیابی کنید و بشناسید، دنبال همسر مناسب می‌گردید. (‌نداشتن شناخت خود)

- اگر وضعیت فعلی‌تان راضی کننده نیست و برای رهایی و فرار از موقعیت، به ازدواج اقدام می‌کنید. (مشکل در شیوه حل مسئله)

معرفی

خیریه امام رضاعلیه السلام

جناب آقاي حاج احمد ابريشم چي يكي ازمديران خلاق و نابغه کشور است . كه درسال1317 در شهر قم به دنيا آمدو در سن 17 سالگي پدرش فوت نمود و مادرش 9 فرزند را با مهر و محبت بسياروبر پايه اصول تربيتي-ديني پرورش داد تا اينکه وي   نيز در سال 1367 به رحمت ايزدي پيوست جناب آقاي ابريشم چي با علاقه اي ويژه در مورد مادر ميگويند : "مادرم يک استاد ، يک مربي به تمام معني و يک مادر تمام عيار بود که در همه حال به او افتخار مي کنم و لحظه اي خود را از او جدا نمي دانم اميدوارم که او هم من و عزيزانم را هميشه دعا مي کند  "  جناب حاج احمد ابريشم چي از سن 18 سالگي در حالي که کارگر ساده پيش نبود ازدواج کرد و حاصل اين پيوند پنج فرزند است که اکنون همسر و فرزندان همراهان ايشان در طريق محبت اند

اطلاعات بیشتر ...

اطلاعات تماس

پست الکترونیک : info@keramat8.com

تلفن تماس : 37650450-051

فکس : 37650467-051

طراحی و پیاده سازی گروه نرم افزاری دوگان