مقالات مشاوره کودک

پول توجيبي؛ چرا، از چه سني و چقدر؟

چهارشنبه ، 07 شهريور 1397

اشتراک گذاری

منبع


هر قدر زودتر براي بچه ها پول توجيبي در نظر بگيريم، آن ها هم زودتر با ارزش مادي چيزهاي دور و برشان آشنا خواهند شد و اين کار به آن ها اجازه خواهد داد تا درک کنند پول تو جيبي شان با روش تصميم شان براي خرج کردنش ارتباط مستقيم دارد اما سن ايده آل براي پول تو جيبي دادن چقدر است؟
 سن ايده آل براي شروع پول توجيبي دادن
حدود شش- هفت سالگي که آموزش واحد پول در سر فصل هاي درس رياضي بچه ها پيش بيني شده است، بهترين سن براي اين اتفاق است.
 چقدر پول توجيبي بدهيم؟
مطمئنا پاسخ اين سوال به شرايط مالي شما بستگي دارد اما بهتر است به مقدار کم و به طور منظم در تاريخي مشخص و بدون در نظر گرفتن جريمه ها و پاداش ها پرداخت شود چراکه در واقع پول تو جيبي، پاداشي براي انجام کارهاي کوچک و بزرگ روزانه يا در ازاي نمره خوب در مدرسه نيست. براي اين کار بهتر است يک کادوي کوچولو که با پول تو جيبي او اشتباه گرفته نشود يا پولي اضافه تر اما در زماني غير از زمان مقرر پول توجيبي، در نظر گرفت. پول توجيبي با هر مبلغي براي کودک شما بسيار با ارزش و تاثيرگذار است چراکه با اين روش، آغاز استقلال کودک شما رقم خواهد خورد.
 فوايد و قوانين پول توجيبي دادن
با پول توجيبي دادن، در واقع آن ها مفهوم صرفه جويي و خرج اين پول را در بازه زماني خاص ياد مي گيرند، خواسته هاي خود را مديريت مي کنند، تصميم مي گيرند و در نهايت انتخاب مي کنند. به اين ترتيب پدرها و مادرها هم از بهانه هاي کوچک و بزرگ و غير منطقي آن ها موقع خريد خلاص مي شوند. در ضمن، شايد در دفعات اول کودک در برابر خرج کردن پول خود مقاومتي نشان ندهد ولي کم کم از خريدهاي اضافه خود، خيلي زود پشيمان خواهد شد و اين خود نشانه خوبي است. داشتن يک قلک پول هم در کنار اين آموزش ها براي کودک تان بد نيست. اين کار به وي  اجازه خواهد داد که از نزديک شاهد پس انداز خود باشد. همچنين به ياد داشته باشيد در برابر بعضي قوانين وضع شده در اين باره انعطاف پذير نباشيد. مثلا مبلغ تعيين شده ثابت باشد و بنا به خواسته هاي کودک تان تغيير نکند. همچنين از دادن پول اضافه به عنوان قرض به او جلوگيري کنيد.
 ارسال ديدگاه

معرفی

خیریه امام رضاعلیه السلام

جناب آقاي حاج احمد ابريشم چي يكي ازمديران خلاق و نابغه کشور است . كه درسال1317 در شهر قم به دنيا آمدو در سن 17 سالگي پدرش فوت نمود و مادرش 9 فرزند را با مهر و محبت بسياروبر پايه اصول تربيتي-ديني پرورش داد تا اينکه وي   نيز در سال 1367 به رحمت ايزدي پيوست جناب آقاي ابريشم چي با علاقه اي ويژه در مورد مادر ميگويند : "مادرم يک استاد ، يک مربي به تمام معني و يک مادر تمام عيار بود که در همه حال به او افتخار مي کنم و لحظه اي خود را از او جدا نمي دانم اميدوارم که او هم من و عزيزانم را هميشه دعا مي کند  "  جناب حاج احمد ابريشم چي از سن 18 سالگي در حالي که کارگر ساده پيش نبود ازدواج کرد و حاصل اين پيوند پنج فرزند است که اکنون همسر و فرزندان همراهان ايشان در طريق محبت اند

اطلاعات بیشتر ...

اطلاعات تماس

پست الکترونیک : info@keramat8.com

تلفن تماس : 37650450-051

فکس : 37650467-051

طراحی و پیاده سازی گروه نرم افزاری دوگان